NEWSY

Europejski do szpiku kości

Znajdujemy się na dachu ośrodka szkoleniowego bazy lotniczej w Morón. Gwałtowny zachodni wiatr przegania resztki porannych chmur deszczowych, ale nikt nie szuka schronienia przed nim. Mamy idealny punkt widokowy dla obserwacji wyczynów pilota pokazowego tej hiszpańskiej bazy lotniczej. Taka okazja zdarza się tylko raz w życiu.

Lodowi wojownicy

Myśliwce Eurofighter Typhoon włoskich Sił Powietrznych potwierdziły swoje zdolności do jednoczesnego wykonywania wielu zadań podczas ćwiczeń wojskowych NATO Trident Juncture w Norwegii.

Nowy Dyrektor Generalny Eurofighter

Akcjonariusze konsorcjum Eurofighter powołali, z dniem 1 stycznia 2019 r., Hermana Claesena na nowego Dyrektora Generalnego (CEO) Eurofighter Jagdflugzeug GmbH. Zastąpi on Volkera Paltzo, który był Dyrektorem Generalnym Eurofightera od stycznia 2016 r. i który wróci do Airbus Defence & Space w Niemczech, aby objąć stanowisko kierownicze.

Typhoony startują z nowym pociskiem

Typhoony RAF-u wystartowały po raz pierwszy z pociskami powietrze-powietrze Meteor. 10 grudnia Typhoony RAF-u wystartowały z bazy Lossiemouth, po raz pierwszy z pociskiem powietrze-powietrze Meteor, podczas misji szybkiego reagowania (QRA), w ramach obrony brytyjskiej przestrzeni powietrznej.

Flota Eurofighterów przekroczyła 500 tys. godzin nalotu

Flota Eurofighterów świętuje przekroczenie 500 tys. godzin nalotu, ugruntowując swoją mocną pozycję w sercu europejskiej obrony powietrznej. Eurofighter Jagdflugzeug GmbH potwierdził dziś osiągnięcie tego celu, będącego niezbitym dowodem na to, że samolot jest sprawdzony w boju, niezwykle solidny i gotowy do odegrania kluczowej roli w przyszłych działaniach wojskowych.

Eurofighter naturalnym pomostem ku europejskiemu samolotowi bojowemu przyszłości

Prezes Eurofighter Jagdflugzeug GmbH, Volker Paltzo, potwierdził, że usprawniony i zmodernizowany samolot Eurofighter Typhoon stanowiłby rdzeń dowolnego europejskiego systemu walki powietrznej przyszłości (FCAS – Future Combat Air System), uzupełniając i prowadząc współpracę w ramach dowolnego europejskiego programu myśliwca nowej generacji, niezależnie od tego, czy chodziłoby o maszyny załogowe, czy też platformy bezzałogowe.

NTM2018 – Eurofighter z nagrodą

Należący do sił powietrznych Niemiec samolot EF2000 noszący numer taktyczny 31+00, numer seryjny GS077, znany jako „Ghost Tiger”, zdobył nagrodę dla najlepszego „tygrysiego” malowania samolotu podczas corocznego spotkania Tiger Meet, które w maju odbyło się po raz pierwszy w Polsce, w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.