OFERTA DLA POLSKI

KORZYŚCI

Sprawdzony w warunkach bojowych Eurofighter Typhoon jest wiodącym na świecie samolotem obrony powietrznej o potężnych możliwościach ataku na cele naziemne, oferującym prawdziwie wielozadaniowe możliwości podczas jednego lotu.

Siły powietrzne, których strategicznym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa ojczyzny, powinny dominować w powietrzu, aby odstraszyć potencjalnego agresora. Takich zdolności dostarczy bardzo szybki i niezawodny samolot o doskonałych osiągach, maksymalnej długotrwałości lotu i niezrównanej liczbie uzbrojenia. Taki jest właśnie Eurofighter Typhoon.

Połączenie osiągów płatowca, zaawansowanego interfejsu człowiek-maszyna, mocnych silników i przełomowych technologii sprawia, że Eurofighter Typhoon zostawia w tyle konkurentów na dzisiejszym cyfrowym polu walki. Eurofighter łączy w sobie interoperacyjność, trwałość, odporność, bezpieczeństwo, niezawodność i nieustający rozwój platformy. Każdy samolot to efekt bezkompromisowego dążenia do zapewnienia użytkownikom najwyższej jakości.

POLONIZACJA

Za konsorcjum Eurofighter stoją trzy największe europejskie firmy lotniczo-zbrojeniowe: Leonardo, Airbus Defence & Space i BAE Systems. Zatrudniają tysiące pracowników w całej Europie, w tym odpowiadają za 4000 bezpośrednich miejsc pracy w Polsce (w Świdniku, Warszawie, Mielcu i Poznaniu). Globalne doświadczenie, w połączeniu z długofalowym lokalnym zaangażowaniem, umożliwia konsorcjum zaoferowanie Polsce atrakcyjnego i opłacalnego rozwiązania.

Dołączenie do programu Eurofighter przyniosłoby Polsce nowe możliwości, zarówno z perspektywy wojskowej, jak i ekonomicznej, z szeregiem dostępnych opcji: od szerokiego zakresu współpracy przemysłowej, po wsparcie i utrzymanie. Polska mogłaby odegrać aktywną rolę w definiowaniu przyszłego rozwoju samolotu, który będzie w służbie długo po 2050 r.

EUROPEJSKI PROGRAM OBRONNY

W efekcie programu Eurofighter w całej Europie powstała już flota złożona z ponad 500 samolotów tego typu. Fakt ten może przynieść realne korzyści militarne. Polskie Siły Powietrzne dołączyłyby do prestiżowego klubu użytkowników tego samolotu, w tym Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii, a także sił powietrznych Niemiec, Włoch i Hiszpanii, które stanowią trzon europejskiej obrony.

INTEROPERACYJNOŚĆ

Bogate doświadczenie różnych użytkowników potwierdza, że platforma Eurofighter Typhoon została zaprojektowana w taki sposób, aby była interoperacyjna z najszerszą gamą statków powietrznych i innych systemów naziemnych, zapewniając maksymalną elastyczność działania lotnictwa wojskowego. Eurofighter Typhoon współpracuje płynnie i w czasie rzeczywistym zarówno z kontrolą naziemną, jak i z innymi typami samolotów w scenariuszach walki, obrony, nadzoru i monitorowania.